SIA پروتکل بین المللی صنعت امنیتی

SIA چیست؟

SIA انجمن صنعت امنیتی یا “The Security Industry Association” ، یک انجمن تجاری آمریکایی است که در سال ۱۹۶۹ تاسیس شد و تجهیزات مدار بسته الکترونیکی برند های دیگر را با یکدیگر هماهنگ می کند. این انجمن استاندارد های یکسان سازی تولید کنندگان مختلف را تحت حمایت دولت فدرال ایالات متحده تبیین می کند. از سال ۲۰۱۰ به بعد SIA با شرکت در نمایشگاه های بین المللی امنیتی سعی کرد تا خود را به تولید کنندگان مختلف معرفی کند، از این رو با برگزاری کنفرانس های سالانه برای مدیران اجرایی و تولید در حوزه دوربین مدار بسته سعی کرد به بهترین نحو ممکن این کار را انجام دهد. SIA در سه حوزه آموزش، ارتباطات و استاندارد ها به کاربران مختلف خدمت ارائه می دهد.

اما شاید مهمترین فعالیت این مجموعه مدیریت و هماهنگی قرار داد، بین برند های مختلف در حوزه دوربین مدار بسته جهت برقراری ارتباط بین دوربین ها و NVR های آنها می باشد. به عنوان مثال اگر دوربین تحت شبکه برند A و NVR برند B از پروتکل بین المللی SIA پشتیبانی کنند، بدین معنی است که کاربران می توانند دوربین A را روی NVR اضافه نمایند. در غیر این صورت کاربران نمی توانند تصاویر دوربین A را روی NVR برند B نصب کنند.

این پروتکل مشابه پروتکل ONVIF است. در واقع می توان اینگونه بیان کرد که در صنعت دوربین مدار بسته برخی از شرکت ها به ONVIF و برخی دیگر با پروتکل SIA قعالیت می کنند. البته پروتکل های بین المللی دیگری نیز وجود دارد که در گزارشات دیگر ایران سکوریتی در مورد آنها توضیح خواهیم داد. جهت آشنایی بیشتر با ONVIF می توانید به “پروتکل ONVIF چیست؟” مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *