سیستم NVR چیست؟

مرکز کنترل تحت شبکه NVR

مرکز کنترل تحت شبکه یا NVR مخفف Network Video Recorder یک سیستم جهت ضبط تصویر دوربین های تحت شبکه (IP) می باشد این دستگاه، وظیفه ضبط تصویر دوربین های مدار بسته تحت شبکه را دارد، علاوه بر ضبط تصویر، ارائه تصویر زنده، مشاهده تصویر ضبط شده، جستجو در تصاویر ضبط شده، انتقال تصویر و… نیز بر عهده NVR می باشد. تصاویر دوربین روی هارد دیسک های داخلی NVR ضبط می شود و کاربران در هر لحظه می توانند از طریق نرم افزار موبایل و یا سیستم PC به NVR وصل شده و تصاویر زنده یا ضبط شده دوربین های مدار بسته را مشاهده کنند. NVR می تواند تصاویر دوربین ها را با رزولوشن و فریم بالا ضبط کند، علاوه بر آن با استفاده از تکنولوژی های هوشمند فشرده سازی تصویر دوربین های مدار بسته این مرکز کنترل ضبط می تواند با هارد کمتر تعداد روز های بیشتری تصویر دوربین ها را ضبط کند.  علاوه بر این مهم این دستگاه قابلیت مدیریت آلارم تعداد زیادی از دوربین ها را در اختیار کاربران قرار می دهد. کنترل و مشاهده همه دوربین های مدار بسته از یک مکان توسط NVR انجام می شود و کاربران می توانند در این خصوص با خیال راحت دوربین ها را مشاهده و مدیریت کنند.

فضای جلوی NVR معمولا دارای دکمه های روشن و خاموش و چند پورت USB جهت اتصال تجهیزات جانبی مانند ماوس، کیبورد، هارد دیسک خارجی و… می باشد.

فضای پشت NVR معمولا دارای یک یا چند پورت شبکه جهت اتصال به سوئیچ می باشد، یک یا چند خروجی تصویر مستقیم مانند VGA یا HDMI، ماژول های ورودی و خروجی آلارم جهت مدیریت آلارم دوربین های مدار بسته متصل شده  به NVR ، کلید وصل و قطع تغذیه دستگاه ضبط تحت شبکه و… می باشد.

برخی از NVR ها روی خود پورت خروجی جهت اتصال حافظه های خارجی با ظرفیت های بیشتر برای اضافه کردن تعداد روزهای ضبط NVR دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *