تفاوت رک سرور و رک محفظه (enclosure ) چیست ؟ (قسمت اول)

تفاوت رک سرور و رک محفظه (enclosure ) چیست ؟

از لحاظ فنی تمامی محفظه ها (enclosures )،  رک هستند اما هر رکی محفظه نیست . یک رک سرور ، محفظه ای است که تجهیزات شبکه درون آن نصب می شوند در صورتی که انکلوژر ها رک های بسته ای هستند که تنها دارای درب های جلو و عقب هستند و کاربران با توجه به نیازشان می توانند رک Enclosure مورد نظرشان را انتخاب کنند .

مزایای رک های با محفظه ی قابل باز شدن ( رک سرور )

این رک ها معمولا مقرون به صرفه تر هستند و دسترسی به تجهیزات درون رک با توجه به باز شدن تمام طرف های رک ، امری راحت تر بوده و در نتیجه تعمیر و نگهداری را راحت تر می کند . اگر از رک باز برای اتاق سرور خود استفاده می کنید ، از امنیت اتاق سرور خود اطمینان حاصل کنید چرا که باز بودن رک می تواند احتمال نفوذ و خرابکاری را در سیستم شما افزایش دهد .

تفاوت رک سرور و رک محفظه (enclosure ) چیست ؟
تفاوت  و رک محفظه (enclosure ) چیست ؟

مزایای رک بسته یا رک Enclosure

در سویی دیگر استفاده از قفسه های رک بسته کاملا ایمنی می باشد . تقریبا همه قسمت های رک مانند دیواره ها ، سقف و … توسط قفل محافظت شده اند و افراد غیر مجاز قادر به نفوذ و دسترسی به درون آن نخواهند بود . پانل های جانبی و در های ورودی این نوع رک برای جلوگیری از آسیب و مقاومت در برابر ضربه از فولاد نورد سرد و سنگین ساخته شده است . برای فضاهایی که تجهیزات حیاتی درون رک قرار می گیرند از رک های مخصوص انکلوژی ، استفاده می شود .

رک ها چگونه نصب می شوند ؟

بیشترین میزان نصب و راه اندازی رک های سرور ، نصب در کف اتاق است . این نوع از رک ها ظرفیت بالایی دارند و می توان تقریبا تمام تجهیزات مورد نیاز را درون آن نصب کرد . برخی از تجهیزات خاص را می توان روی دیوار و درون رک های دیواری نصب کرد . نصب تجهیزات و رک روی دیوار یک راه حل مناسب ، برای استفاده از حداکثر فضای مفید موجود می باشد .

منبع : سایت Cable Organizer

از مطالب دیگر ما دیدن فرمایید :

راه حل های رک – 4 دلیل برتری استفاده از رک های سرور فریم

رک اکوئیپ ، مدل ERW-0465D مناسب برای DVR

ابعاد رک و شرایط فیزیکی اتاق سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.