هایک ویژن

هایک ویژن یکی از برندهای شناخته شده در تولید دوربین های مداربسته است. شرکت هایک ویژن در سال 2001 توسط شرکت فناوری اطلاعات ژجیانگ HIK تاسیس شد. این برند با بکارگیری 13000 نیروی فعال که حدود 4000 نفر از آنها در بخش تحقیق و توسعه کار می کنند و ارائه با کیفیت دوربین مدار بسته هایک ویژن موجب شده که بتواند جزو پیشتازان صنعت دوربین های نظارتی قراربگیرد. شرکت هایک ویژن ارائه‌دهنده راه‌حل اینترنتی یا Internet Of Thing بوده که به اختصار IOT نامیده میشود. این شرکت دارای بخش تحقیق و توسعه‌ای است که سالانه 8% از درآمد شرکت به آن تخصیص می‌یابد. هایک ویژن از سال 2010 به بورس سهام شنزن راه یافت. این شرکت محصولات نظارتی را از طریق بیش از 2400 شریک تجاری در 155 کشور و منطقه به بازار جهانی ارائه می‌دهد . هایک‌ویژن به عنوان یک شرکت مستقل و با تجارت عمومی ، دارای مجموعه متنوعی از سهامداران خصوصی و عمومی است. برای بازدید از نمونه پروژه های هایک ویژن اینجا کلیک کنید

هایک ویژن

هایک ویژن دارای تیمی بزرگ در بین شرکت های فعال در زمینه دوربین های مدار بسته می باشد و در کشورهای مختلفی از جمله آمریکا، هلند، ایتالیا و روسیه دارای نمایندگی می باشد. محصولات این شرکت شامل طیف گسترده ای از انواع دوربین های آنالوگ و تحت شبکه، دستگاه های ضبط تصاویر آنالوگ و ذخیره سازها و… است. هایک ویژن در پروژه های جهانی بسیاری از جمله فرودگاه میلان، پروژه شهری امن در سئول، نمایشگاه شانگهای چین، کلیه دوربین های مداربسته شهر سنگاپور و پروژه های دیگری مشارکت داشته است. این شرکت در ایران نیز در پروژه هایی چون موسسات مالی، کلیه دوربین های بانک شهر، متروتهران نیز همکاری داشته.

برای بازدید از صفحه واحد پروژه هایک ویژن در شرکت پرشیاسیستم اینجا کلیک کنید

محصولات مرتبط

برای خرید دوربین هایک ویژن ( دوربین hikvision ) با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

شرکت هایک‌ویژن و تاریخچه توسعه دوربین مداربسته

اولین استفاده مستند از فناوری دوربین مداربسته در سال 1942 در آلمان بود. این سیستم توسط مهندس والتر بروخ طراحی و برای نظارت بر موشک های V-2 تنظیم شد. تنها در سال 1949 بود که این فناوری به صورت تجاری راه اندازی گردید. در آن سال ، یک پیمانکار دولت آمریکا به نام وریکون شروع به تبلیغ سیستم کرد. این راه حل ابتدایی شامل دوربین ها و مانیتورهایی بودند که فقط برای نظارت زنده می توانستند استفاده شوند. آنها  امکاتاتی برای  ضبظ تصاویر را نداشتند و کاربران از این مزایا بهره مند نبودند.

در دهه 1970 ضبط کاست های ویدئویی (VCR) به طور گسترده در دسترس قرار گرفت ،و یک تحول عمده در تاریخ دوربین های مدار بسته رخ داد. این فناوری به سرعت در سیستمهای نظارتی گنجانیده شد و راهی جدید برای استفاده از دوربینها ارائه گردید.

دیگر نیازی به نظارت مستقیم کاربر بر روی صفحه نمایش ها نبود. در عوض ، سیستم ها می‌توانستند تنظیم و توسط خود آنها اداره شوند. سپس کاربران می‌توانستند اطلاعات ثبت شده را به دلخواه خود مرور کنند. این امر باعث محبوبیت بیشتر دوربین مداربسته در بین مشاغل شد. با این حال ، توجه به این نکته مهم است که این راه‌حل ها کاملاً ایده آل نبودند، بطوریکه نوارها باید به طور منظم تغییر کرده یا دوباره نوشته می‌شدند. اگر کاربران می‌خواستند اطلاعات را برای مدت زمان طولانی ذخیره کنند ، مجبور بودند کتابخانه‌ای از نوارها را نگهداری کنند. پیشرفت قابل توجه دیگری در تاریخ دوربین‌های مداربسته در طی دهه 1990 رخ داد ، زمانی که راه‌حل‌های مالتی پلکس در دسترس قرار گرفت. این فناوری اجازه می‌دهد تا سیگنال‌های ویدئویی تعدادی از دوربین‌های مداربسته با هم ترکیب شده و در یک نمایشگر نمایش داده شوند. به عنوان مثال ، به این معنی است که اگر شرکتی دارای چهار دوربین امنیتی باشد ، هر یک از این سیگنال‌های ویدیویی توسط مالتی پلکسر هماهنگ شده و در همان نوار ضبط می شدند.این گام به جلو راهکارهای دوربین مداربسته را کارآمدتر کرده و به افزایش آنها کمک می‌کرد.

هایک ویژن | hikvision

پیشرفت در فناوری دیجیتال از اوایل هزاره به پیشرفتهای بیشتری منجر شده است. دستگاه های ضبط ویدئو به ضبط کننده های دیجیتال (DVR) جایگزین شده اند و باعث می شوند سیستم های مدار بسته ساده تر و کاربرپسندتر شوند. مالتی پلکسرها اکنون در این راه حل ها تعبیه شده اند ، به این معنی که کیت ها به راحتی نصب و کار می کنند. سیستم های دیجیتال همچنین نیاز به نوارهای ویدئویی را برطرف کرده است ، به این معنی که سازمان ها برای ذخیره اطلاعات دیگر مجبور نیستند نوارها را ذخیره کنند.

با توجه به ویژگی های چشمگیری که هم اکنون محصولات دوربین مدار بسته از آن برخوردار هستند و سهولت استفاده از آنها ، جای تعجب نیست که این فناوری به شدت مورد تقاضا قرار گرفته و روز به روز توسط شرکتهای مطرح سازنده دوربین های مدار بسته جهان در حال توسعه می باشند.

جا دارد که از رمانی که در سال 1949 و به قلم جرج اورول داستان نویس انگلیسی به تحریر درآمده نگاه مختصری داشته باشیم. رمان 1984 که در آن جهان به سه قطب تقسیم شده و تمام مردم زیر دید دوربین‌های مداربسته که در رمان به نام “برادر بزرگ” از آن یاد شده نظری بیندازیم. آینده ای که این میراث چشمگیر برای رمانی است که در سال 1949 نوشته شده است ، زمانی که سیستم‌های دوربین امنیتی همانطور که می دانیم به سختی در چشم توسعه‌دهندگان چشمک می زدند. در رمان اورول ، خودداری مستمر ، “برادر بزرگ شما را تماشا می‌کند” ، به عنوان یک کلمه دلهره آور برای عموم مردم عمل می‌کند. خوشبختانه دوربین‌های مداربسته امنیتی چیزی فراتر از ابزاری هستند که مقامات با استفاده از آنها کنترل می‌کنند. سیستم‌های دوربین مداربسته امنیتی به اندازه نظارت ، از تجارت ، اطلاعات و کارمندان شما محافظت می‌کنند. امروزه دوربین‌های مداربسته در گوشه خیابان‌ها، کوچه ها، بزرگراه‌ها، بانک ها، سازمانهای دولتی، مدارس، خانه‌های مسکونی و بطورکلی در هر نقطه‌ای که لزوم کنترل و امنیت در آن دیده میشود نصب شده اند. امنیت همه روزه با خطرات جدی روبرو بوده و سازندگان دوربین مداربسته نیز در تحقیق و توسعه سعی بر پیشی گرفتن از مجرمان و جرایم دارند. دوربین‌های مداربسته در سراسر جهان گسترش می‌یابند. تعداد دوربین‌های نظارتی در سراسر جهان درحال گسترش است تا دولت‌ها بتوانند بر جمعیت خود کنترل داشته باشند. با این حال ، این روند باعث ایجاد نگرانی در میان شهروندان می‌شود که احساس می‌کنند با نصب میلیون‌ها دوربین (مداربسته) در .شهرهای همه قاره‌ها ، حریم خصوصی آنها تحت تأثیر قرار گرفته است.

چین حداقل 200 میلیون دوربین در این کشور نصب کرده است. این کشوری است که قابل توجه‌ترین دوربین برای نظارت در جهان نصب شده است. با این حال ، چین تنها نیست. کشورهای دیگر مانند ایالات متحده و آلمان هر کدام 50 میلیون و 5.2 میلیون دوربین مداربسته دارند.

این لیست با بیش از 1 میلیون دوربین در سایر کشورها ادامه دارد. در انگلستان 5 میلیون دوربین مداربسته نصب شده است و پس از آن ژاپن با 5 میلیون ، ویتنام با 2.6 میلیون ، فرانسه با 1.65 میلیون ، کره جنوبی با 1.03 میلیون و هلند با 1 میلیون دوربین مداربسته قرار دارند.

ایالات متحده دارای 15.28 دوربین مداربسته در هر 100 نفر است و پس از آن چین با 14.36 و انگلستان با 7.5 قرار دارند. 10 کشور برتر دیگر شامل آلمان با 6.27 دوربین در هر 100 نفر ، هلند 5.8 ، استرالیا 4 ، ژاپن 2.72 ، فرانسه 2.46 و کره جنوبی 1.99 است.

هند ، روسیه و برزیل اطلاعات مربوط به دوربین مداربسته خود را فقط در برخی از شهرها گزارش کرده اند. به همین دلیل نتایج به طور شگفت انگیزی کمتر از میانگین سایر کشورها خواهد بود. روسیه حدود 196000 دوربین مداربسته بین مسکو و سن پترزبورگ نصب کرده است. این آماری است که احتمالا همه روزه در حال تغییر بوده و با گسترش شهرها و ازدیاد مردم این تعداد نیز درحال افزایش می باشد.

اگر بار دیگر نگاهی به رمان جرج اورول داشته باشیم، شاید روزی این داستان به حقیقت بپیوندد و دولتها در خانه‌ها نیز برای حفاظت و کنترل امنیت اقدام به نصب دوربین مداربسته نمایند.

دستاورد و افتخارات هایک ویژن

دوربین های هایک ویژن توانسته سهم بزرگی از بازار تجهیزات امنیتی و نظارت تصویری دنیا را تصاحب کند و جزو سومین تولیدکننده تجهیزات حفاظتی دنیا قرار بگیرد. هایک ویژن توانست در سال 2015 حدود 16 درصد از بازار جهانی دوربین ها ی مداربسته را به خود اختصاص دهد. این برند با ارائه محصولات با کیفیت خود جوایزی متعددی را دریافت کرده است . این جوایز شامل موارد زیر می باشد:

 • کسب جایزه DMCC در سال 2018
 • دریافت جایزه GIT security Award برای دوربین DF8225IH-A2 در سال 2018
 • برنده جایزه بین المللی Detectors International Award برای دوربین DS -2PT9111ix-D/sدر سال 2017
 • کسب جایزه ESX Innovation Award برای دوربین DS-2TD4035D-25 در سال 2017
 • دریافت جایزه طراحی Prestigious IF Design برای دوربین ها پانارومیک در سال 2016
 • برنده جایزه PSi Award برای دوربین های dark fighter در سال 2016
 • دریافت جایزه طلایی امنیت ملی از طرف شهردار فیلادلفیا
 • کسب جایزه Gold Award در سال 2015
 • کسب جایزه ملی ZUBR روسیه در سال 2013
 • کسب جایزه طراحی محصول RED DOT در سال2012 و 2018
 • کسب جایزه بهترین دوربین IP در سکوتک در سال 2012
 • کسب جایزه Golden Excellence Award در CPSE در سال 2011
 • کسب جایزه FSdays در سال 2010

تکنولوژی و محصولات هایک ویژن

هایک ویژن

این شرکت تلاش می کند که با استفاده از نوآوری و خلاقیت محصولات خود را توسعه دهد. هایک ویژن نیازسنجی مشتریان را همیشه در نظر دارد و به دلیل توجه به نیازهای آنها محصولات بسیار را متنوعی تولید کرده است. این دیدگاه موجب شده است که بتواند به سرعت راه رشد و تعالی را در بازارهای جهانی طی کند. شرکت هایک ‌ویژن با در اختیار داشتن بزرگترین گروه تحقیق و توســعه بازار و امکانات بسیار پیشــرفته تولید، امکان بهره‌مندی از طراحی و فناوری بســیار عالی راهکارهای حفاظت و نظارت تصویری را برای مشتریان خود در سراســر دنیا فراهم ‌کرده است. این شرکت جهت رضایت بیشتر مشتریان خود سالانه 7درصد از درآمد خود را صرف تحقیق و توسعه در نوآوری و بهبود مستمر کالاهای خود میکند. برای این مهم نیز، مراکزی برای طراحی، تست و پشتیبانی در شهرهایی چون مونترال در کانادا، کالیفرنیا، پکن و شانگهای چین را راه اندازی کرده است. برای بازدید از لیست نمایندگان رسمی هایک ویژن در کشور اینجا کلیک کنید و در ادامه برخی از تکنولوژی های استفاده شده عبارتند از:

لنزهای منحصربه‌فرد: شرکت هایک ویژن از لنزهای برند اولسن در محصولات خود استفاده می کند. این برند یک شرکت آلمانی و جزو سه تولید کننده برتر لنز اپتیکال است.

دید در شب Exir: دوربین های هایک ویژن توانایی دید در شب را دارد. همکاری هایک ویژن و شرکت آلمانی اسرام موجب شده است که دوربین ها بتوانند دید در شب را با30 درصد ارتقا ضبط کنند. ال ای دی هایی که شرکت آسرام تولید می کند دارای تکنولوژی انتشار نور می باشند و می توانند نور را در بردهای زیاد فراهم کنند.

تراشه های پیشرفته: هایک ویژن از تراشه های شرکت آمریکایی Ambrella در محصولات خود استفاده می کند. این شرکت برای پهبادهای حرفه ای نیز تراشه های الکترونیکی تولید می کند.

هایک ویژن
هایک ویژن

تکنولوژی POC: کابل های POC برای انتقال جریان الکتریکی و اطلاعات تصاویر بر روی کابل کاربرد دارد که میزان برد آنها 1200 متر است.

تکنولوژی هیبریدِی: این تکنولوژی موجب می شود که مصرف کننده سیستم آنالوگ بدون هزینه اضافی بتواند از دوربین های IP نیز استفاده کند.

تشخیص چهره افراد: هایک ویژن با استفاده از هوش مصنوعی در محصولات خود توانسته دقت آنها را افزایش دهد و تشخیص افراد براحتی انجام شود.

سایر تکنولوژی : هایک ویژن با صرف هزینه در بخش تحقیق و توسعه توانسته قابلیت هایی نظیر Line crossing , Intrusion Detection برای پیشگیری از ورود اشخاص و people counting برای اطلاع از تعداد ورود افراد به یک مکان، Darkfighter برای مشاهده تصاویر در شب و Heat Map جهت اطلاع از میزان تجمع افراد در یک مکان و تکنولوژی    Smart Tracking برای ردیابی سوژه ها استفاده می کند.

هایک ویژن دوربین های مداربسته متنوعی متناسب با نیاز کاربران تولید کرده است که هر کدام از آنها دارای آیتم های مختلفی هستند. دوربین های مداربسته برای مواردی مانند جلوگیری از سرقت، کنترل از راه دور و نظارت بر کارکنان و غیره کاربرد دارد. انواع  دوربین های مداربسته هایک ویژن شامل موارد زیر هستند:

 • دوربین هایک ویژن کوچک
 • دوربین هایک ویژن بی سیم
 • دوربین هایک ویژن میکروفون دار
 • دوربین هایک ویژن لامپی
 • دوربین های مدار بسته سیم کارت خور

دوربین مداربسته لامپی (دام): این محصول توانایی اتصال به اینترنت را دارد و زاویه دید گسترده ای را به کاربر ارائه می دهد. این مدل دوربین ها با استفاده از قابلیت POE جریان برق کمی را مصرف می کند. از دیگر ویژگی های دوربین های دام بهتر دیده شدن تصاویر روشن یا تیره، چرخش 360 درجه ای، قدرت دید در شب از محدوده 50 متر تا 300 متر فاصله

دوربین مداربسته سیم کارت خور : این سیستم ها بدون اتصال به وایفای و با استفاده از اینترنت درون شبکه سیم کارت از اینترنت استفاده می کند. این دوربین قابلیت های بسیاری دارد از جمله عدم نیاز به مودم، ذخیره سازی در مودم، راه اندازی آسان، عدم قطع اینترنت، قابلیت تشخیص حرکت، پشتیبانی کارت حافظه، عدم نیاز به سیم کشی و لنز 360 درجه.

برای دانلود فریم ور های هایک ویژن , دانلود بروشور های هایک ویژن , دانلود نرم افزارهای هایک ویژن کلیک کنید .

مزیت دوربین هایک ویژن

 • ضبط تصاویر با کیفیت 1080 پیکسل بصورت HD
 • توانایی عکسبرداری در شب در متراژهای 100 تا 20 متر
 • نصب آسان
 • ایجاد زاویه باز دید برای مصرف کننده
 • ساخت دوربین ها براساس IP67 وIP66
 • ضبط تصاویر بر روی گوشی همراه
 • امکان انتقال تصاویر دوربین ها به مصرف کننده و نظارت بر روی تصاویر از هر مکانی
 • پوشش دوربین های آنالوگ، AHD ، TVI و Onvif
 • ساخت دوربین های بی سیم
 • طول عمر و قابلیت اطمینان زیاد دوربین های هایک ویژن
 • مقاوم بودن نسبت به شرایط بد آب و هوا
 • رمزگذاری و رمزگشایی ویدیوها
 • قابلیت DarkFighterX

دوربین های مدار بسته کوچک: یکی از محصولات با کیفیت هایک ویژن است که در ساختمان ها و مکان ها کاربرد دارد. این محصول بدلیل اندازه کوچک خود کاربرد های فراوان دیگری نیز دارد.

دوربین مداربسته بی سیم: این دوربین ها نصب آسان و راحتی دارند و ذخیره داده ها نیز در داخل آنها انجام میشود. برد این دوربین ها از 20 متر تا 100 متر است و آب و گرد وغبار بر روی آن تاثیری ندارد. حاوی سنسورهای حرکتی هستند و سوژه های متحرک را بخوبی تشخیص می دهند. از دیگر ویژگی های این نوع دوربین ها، داشتن Sd کارت و امکان چرخش به تمام جهات است.

دوربین های مدار بسته میکروفون دار: این مدل از دوربین ها علاوه بر تصاویر، قابلیت ضبط صدای اطراف خود را دارند. برای استفاده از دوربین های میکروفون دار پیروی از یکسری قوانین و ضوابط لازم است. برای مثال کلیه افراد مستقر در مکانی که این دوربین ها استفاده میشود باید نسبت به میکروفون دار بودن دوربین آگاه باشند. دوربین های میکروفون دار به انواع مختلف میکروفون گلفی، میکروفون باکس، میکروفون سوزنی، میکروفون بدون ولوم و میکروفون ولوم دار تقسیم می شود.

سایر محصولات هایک ویژن

طیف وسیع تولیدات، شرکت هایک ویژن را یکی از برترین سازندگان دوربین و تجهیزات امنیتی در جهان قرار داده است. از تولیدات آنها می توان به :

تولیدات شبکه ای شامل:

 • محصولات توربو اچ دی (Turbo HD Product)
 • محصولات انتقال و نمایش (Transmission and Display Products)
 • محصولات موبایل (Mobile Products)
 • محصولات تجهیزات ترافیک هوشمند (Intelligent Traffic Products)
 • محصولات کنترل دستی (Access Control Products)
 • محصولات آیفون تصویری (Video Intercom Products)
 • محصولات حرارتی ( Thermal Products)
 • محصولات هشدار دهنده (Alarm Products)
 • محصولات لوازم جانبی (Accessories Products )
 • محصولات خانواده هایلوک ( Hilook)
 • نرم فزار ( Software)

تولیدات دوربین شبکه شامل:

• دوربین های PTZ (PTZ Camera)

• دوربین های ضد انفجار و ضد فرسایش (Anti Explosion – Prof & Anti-Corrosion Series)
• دستگاههای ضبط ویدیویی شبکه ( Network Video Recorders)
• دیتا سنتر ( Data Center)
• ذخیره سازها (Storage)
• انواع کیت (Kits)

محصولات متنوعی در دسته بندی های فوق وجود دارد که با توجه به نیاز کاربر در پروژه های آنها مورد استفاده قرار می گیرند.

لازم است از محصولاتی که در فوق ذکر شد نگاهی کوتاه به خانواده هایلوک (HILOOK) بیندازیم.

کاربرانی که به دنبال محصولات نطارت تصویری با عملکرد بالا و با قیمت پایین تر می باشند می توانند از محصولات هایلوک (Hilook) که از محصولات فرعی هایک ویژن و از تولیدان این کارخانه می باشد استفاده کنند.Hilook با داشتن راه حل های  IP، آنالوگ و انتقال ، گزینه های ایده آلی را برای طیف وسیعی از نیازهای اساسی امنیتی ارائه می دهد.  علاوه براین ، اکنون  می توانید دستگاههای Hilook خود را با HILOOK VISION ، آخرین نرم افزار مدیریت فیلم ، چه در رایانه شخصی و چه در تلفن همراه، مدیریت کنید. این محصول سفارشی ساخته شده است تا با تمام محصولات front- and back سازگار باشد. قابلیت هایی مانند نمایش زنده، ضبط ویدیو، جستجو و پخش از راه دور، پشتیبان گیری از فایل ، ذخیره سازی برنامه ریزی شده و مدیریت هشدار را ارائه می دهد.

هایک ویژن | hikvision

دسته بندی تولیدات این محصول شامل:

 • محصولات آی پی (  Hilook IP Products)
 • محصولات انتقال دهنده (Hilook Transmission Products )
 • محصولات توربو اچ دی ( Hilook Turbo HD Products )
هایک ویژن

همکاری پرشیا سیستم و شرکت هایک ویژن

شرکت پرشیا سیستم یکی از نمایندگان اصلی شرکت هایک ویژن در ایران است. از زمان ورود این برند به بازارهای ایران، این شرکت یکی از توزیع کنندگان اصلی هایک ویژن در ایران بوده است. پرشیا سیستم توانسته کلیه محصولات هایک ویژن را به بازارهای ایرانی ارائه دهد و علاوه بر آن از راهکارهای جامعی که شرکت هایک ویژن طراحی می کند در پروژه های خود نیز استفاده کند. این شرکت تلاش می کند که محصولات هایک ویژن را نسبت به سایر نمایندگان با قیمت مناسب تری عرضه کند. ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش از دیگر مزیت هایی است که به خریداران ارائه می شود. 

برای خرید دوربین هایک ویژن ( دوربین hikvision ) با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

‫0/5 (0 امتیاز )