آموزش دوربین مداربسته, دوربین مداربسته

فشرده سازی تصویر در دوربین مداربسته هایک ویژن چگونه است ؟

فشرده سازی تصویر – Video Compression در سیستم  دوربین مدار بسته هایک ویژن چگونه است ؟

تصویر همه دوربین های مدار بسته توسط نرم افزار و الگوریتم های ویژه ای فشرده سازی شده و حجم آن کاهش می یابد تا ضبط تصاویر بر روی هارد صرفه اقتصادی داشته باشد .فشرده سازی تصویر یا Video Compression انواع مختلفی دارد که هر کدام با توجه به نوع خاص خود ،حجم متفاوتی از تصویر را فشرده سازی و جهت ضبط بر روی دستگاه ضبط آماده می کنند .

فشرده سازی تصویر – Video Compression در سیستم  دوربین مدار بسته هایک ویژن چگونه است ؟

فشرده سازی تصویر – Video Compression در سیستم  دوربین مدار بسته هایک ویژن چگونه است ؟

فشرده سازی در دوربین های مدار بسته چگونه است ؟

در سیستم مدار بسته آنالوگ ، فشرده سازی در دستگاه DVR انجام می شودو دوربین آنالوگ هیچ فشرده سازی تصویری را انجام نمی دهد . اما در سیستم مدار بسته تحت شبکه ،دوربین IP ، بطور مستقل تصویر را فشرده سازی می نماید و کاربر می تواندانواع شیوه های فشرده سازی را بر روی تصویر دوربین اعمال نماید .

نسخه اولیه دوربین های تحت شبکه از فشرده سازی MJPEG استفاده می کردندکه ساده ترین نوع فشرده سازی می باشد . به تدریج با پیشرفت سیستم های نظارت تصویری ،فرمت های فشرده سازی هم بهبود یافتن تا جایی که امروزه بیش از 90% دوربین های مدار بسته از فشرده سازی H.264 استفاده می کنند .
این فشرده سازی حجم و پهنای باند تصویر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهدو این کاهش بدون افت کیفیت تصویر اتفاق می افتد .این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد .

با ظهور دوربین های با کیفیت تصویر بالاتر ( 4K و یا 12 مگا پیکسل ) ،فرمت های فشرده سازی مدرن تری نیز جهت فشرده تر کردن تصاویراین دوربین ها ظهور کرده و مورد استفاده قرار گرفتن که فرمت H.265 یا HEVC نمونه ی مشهور آن می باشد .
فشرده سازی H.265 ، حجم و پهنای باند تصویر را تا دو برابر نسبت به فشرده سازی H.264 بهبود می بخشد .از این رو برای ضبط تصاویر دوربین های با رزولوشن بالاتر ، فشرده سازی H.265 پیشنهاد مناسب است .

دوربین های هایک ویژن ، از چه فرمت فشرده سازی استفاده می کنند ؟

هایک ویژن در سبد محصولات خود دوربین مداربسته و رکوردر های متنوعی دارد که از فرمت های فشرده سازی مختلفی مانند H.264 و H.265 پشتیبانی می کنند و کاربران می توانند دوربین و دستگاه ضبط مناسب را انتخاب کنند ،همچنین فرمت فشرده سازی ابداعی H.264+ هایک ویژن نیز ،حجم و پهنای باند تصویر دوربین را در شرایط ویژه ای بهینه تر می کند.برخی از دوربین های پیشرفته هایک ویژن نیز از فشرده سازی H.265+ پشتیبانی می کنندکه عملکرد آنها حتی نسبت به فشرده سازی H.265 هم بهتر می باشد . این فشرده سازی ، با استفاده از الگوریتم های ویژه ای ، میزان بیت ریت ،پهنای باند و در نتیجه حجم تصویر ضبط شده دوربین را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد .

منبع: سایت هایک ویژن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *